КПІ-Телеком, науково-технічне об`єднання
 
На головну сторінкуНаписати листаМапа сайту



Історія
В 1994 році в Київському політехнічному інституті при Конструкторському бюро інформаційних систем (КБ ІС) було створено комп’ютерний телекомунікаційний центр (КТЦ).

Головним завданням КТЦ було забезпечення телекомунікаційного зв’язку для комп’ютерної мережі КПІ і обслуговування учбових і науково-учбових користувачів мережі, включаючи забезпечення доступу до міжнародної інформаційної комп’ютерної мережі Інтернет.
Першим важливим кроком на шляху побудови інформаційної мережі КПІ було створення в 1996 р. магістральної оптичної мережі, яка з’єднувала 1, 2, 7, 12 та 18 корпуси університету. Ця мережа будувалась на одномодових оптоволоконних кабелях з використанням технології АТМ для передачі даних. Пропускна спроможність магістральних каналів становила 155 Мб/с.

З метою забезпечення якісного доступу підрозділів до глобальної мережі Інтернет наказом ректора університету № 2-63 від 07.07.2000 р. при КБ ІС було створено Інтернет-центр університету.

Згідно цього наказу в університеті почала діяти робоча група з питань інформатизації університету, яка протягом 2000 р. займалась розробкою системного проекту інформаційної інтегрованої мережі університету.
Робочою групою бyла підготовлена “Концепція розвитку інтегрованої інформаційної мережі університету”, яка була затверджена наказом ректора № 1-55 від 18.04.01 р.

З метою розбудови інформаційної інфраструктури університету наказом ректора № 1-55 від 18.04.01 р. КТЦ було перетворено у Центр Інформатизації Університету, а для забезпечення функціонування базового вузла української науково-освітньої мережі УРАН (http://www.uran.net.ua ) в НТУУ “КПІ” при КБ ІС було створено Центр управління базовим вузлом мережі УРАН.

У 2002 р. наказом ректора університету № 2-60 від 10.06.02 р. було створено Науково-Технічне Об’єднання “КПІ-Телеком”(НТО "КПІ-ТЕЛЕКОМ"), головними завданнями якого було визначено розвиток та обслуговування:

  • кампусових комп’ютерних і телекомунікаційних мереж і систем університету;
  • зовнішніх каналів зв’язку з виключним правом організації виходу кампусової мережі НТУУ “КПІ” у мережі загального користування;
  • систем фіксованого та мобільного зв’язку, що належать університету, включаючи систему охоронної сигналізації;
  • бездротових систем і каналів у кампусі університету;
  • інформаційного сайту університету, підрозділів та інформаційних ресурсів, що підлягають зовнішній презентації;
  • захисту інформаційних ресурсів комп’ютерної мережі університету.

До складу НТО “КПІ-Телеком” були введені:

1. центр телекомунікаційного забезпечення;
2. Інтернет-центр університету;
3. центр інформатизації університету;
4. супутниковий телепорт;
5. лабораторія “Інформ”;
6. сектор охоронної сигналізації.


Версія для друкуВерсія для друку